Leczenie zachowawcze
Leczenie zachowawcze wraz z endodoncją to doskonały sposób na uniknięcie poważniejszych problemów z zębami.

Wizyta u dentysty już nie musi kojarzyć się z czymś nieprzyjemnym. Wystarczy, że zadbasz o swoje zęby, a będziesz w stanie uniknąć wielu przyszłych problemów. O co zatem powinieneś się zatroszczyć? Po pierwsze walcz z próchnicą.

Próchnicę można rozpoznać dzięki kilku typowym objawom: plamy na zębach (często posiadające ciemny kolor), ubytki twardych części zębów (mogą prowadzić do uszkodzenia miazgi - wewnętrznej tkanki zęba oraz dolegliwości bólowych), w skrajnych przypadkach może pojawić się silny ból podczas żucia, a nawet całościowe obumarcie zęba. Wtedy też możemy mieć do czynienia z pojawieniem się infekcji, co z kolei niesie ze sobą zagrożenie zdrowia pacjenta. Dlatego tak ważne jest, aby walczyć z próchnicą już na samym początku. Wizyta u stomatologa może być jedynie rutynową kontrolą, jeśli odpowiednio zadbasz o swoje zęby.

Endodoncja zajmuje się leczeniem zębów, które kiedyś spisane byłyby na straty. Leczenie kanałowe pozwala na usunięcie zainfekowanej lub martwej miazgi z komory i systemu kanałowego korzeni zębów. Kolejnym etapem jest szczelne wypełnienie oczyszczonych miejsc specjalnie do tego przygotowanymi materiałami. Kluczową kwestią jest tu oczyszczenie i poszerzenie kanałów korzeniowych na ich całej długości. Dzięki specjalistycznym urządzeniom i dokładnym pomiarom wyleczony ząb może służyć pacjentowi jeszcze przez wiele lat. Endometr, służący do wykonywania pomiarów długości kanału, pozwala na przeprowadzenie leczenia kanałowego także u kobiet w ciąży. Współczesna technologia pozwala na bezpieczne i w wielu przypadkach niemalże bezbolesne zabiegi stomatologiczne.

Regularne wizyty w naszym gabinecie pozwolą Ci na utrzymanie zębów w dobrym zdrowiu. Jeśli jednak któryś z nich będzie wymagać leczenia kanałowego, nie obawiaj się! U nas przekonasz się, że endodoncji nie trzeba się bać.

Zostaw numer telefonu. Oddzwonimy.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu telefonicznego. Szczegóły w Polityce prywatności.