Protetyka

Protetyka

Protezy stomatologiczne to aparaty leczniczo-rehabilitacyjne. Dzięki nim masz szansę na odzyskanie pięknego i zdrowego uśmiechu.

Postęp technologiczny sprawił, że dzisiejsze protezy są doskonale dopasowane do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Proteza stanowi ciało obce w jamie ustnej i właśnie dlatego tak ważne jest, aby każdy projekt był maksymalnie spersonalizowany. Dzięki takiemu podejściu oraz prawidłowemu dbaniu o higienę, nie musisz obawiać się żadnych problemów z protezą. Pamiętaj jednak, że każda proteza po jakimś czasie musi być wymieniona na nową.

Każdy brak w uzębieniu jest niebezpieczny dla pozostałych zębów. Dlatego też powinien być natychmiast uzupełniony. W przeciwnym razie może doprowadzić do pochylania lub nawet przesuwania się zębów, wysuwania zębów przeciwstawnych z zębodołu (co z kolei może prowadzić do ich utraty), ścierania i rozchwiania się zębów, a także schorzeń skroniowo-żuchwowych. Aby temu zapobiec stosowane są różnego rodzaju uzupełnienia protetyczne dopasowane do warunków istniejących w jamie ustnej.

Protezy jako zaawansowane technologicznie rozwiązanie

Dzisiejsza zaawansowana technologia pozwala na stworzenie całej gamy protez. Dostępne są m.in: protezy akrylowe, szkieletowe, nylonowe, protezy bezklamrowe (różne systemy zamków protetycznych), klasyczne korony ceramiczne, korony kompozytowe, galwaniczne, pełnoceramiczne czy mosty pełnoceramiczne.

Protezy dzielimy zasadniczo na protezy stałe i ruchome. Stałe są mocowane trwale na zębach własnych pacjenta. Najczęściej wykorzystuje się do tego cementy. Wśród tego rodzaju uzupełnienia protetycznego możemy wyróżnić: wkłady koronowe i koronowo - korzeniowe, korony i mosty protetyczne. Protezy ruchome to rodzaj uzupełniania, który może być wprowadzony i wyjęty z jamy ustnej przez samego pacjenta. Wymienić można tu: protezy szkieletowe, protezy nakładowe, częściowe i całkowite protezy osiadające.

Skontaktuj się z naszym centrum stomatologicznym i umów na wizytę. Doradzimy, co będzie dla Ciebie najlepsze. Współpracujemy z najlepszymi technikami, którzy dla każdego pacjenta zawsze przygotowują wysokiej klasy protezy.

Comments are closed.

Zostaw numer telefonu. Oddzwonimy.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez "TRIDENT A. i T. Gryczka Sp. Jawna" z siedzibą w Jaworzu, ul. Zdrojowa 81 w celu kontaktu. Podanie danych jest dobrowolne. Każdy ma prawo dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania. Sprawdź naszą Klauzulę Informacyjną oraz Politykę Prywatności. - czyli jakie dane osobowe i w jakim celu zbieramy.