Implantologia

Implantologia

W dzisiejszych czasach implanty uważane są za najlepszą formę odbudowy braków zębowych.

Dzięki współczesnej implantologii pacjent ma szanse na estetycznie wyglądające uzębienie i nie musi obawiać się o żaden dyskomfort. Nie jest również konieczne szlifowanie sąsiednich zębów. Implanty wykonuje się  z tytanu i cyrkonu. Te pierwiastki nie są odrzucane przez organizm ludzki i cechuje je wytrzymałość. Jest to bardzo ważne, ponieważ zęby poddawane są na co dzień wielu obciążeniom.

Część implantu, która ma za zadanie zastąpić korzeń zęba, podobna jest do metalowego wkładu. Jego korona natomiast nie różni się niczym od naturalnego uzębienia pacjenta. Implanty są na tyle zaawansowaną technologią stomatologiczną, że nawet w przypadku bezzębia dają szansę na całkowitą rekonstrukcję utraconego uzębienia.

Czego możesz spodziewać się podczas i po zabiegu?

Zabieg założenia implantu jest bezbolesny, a stosowane do niego znieczulenie nie różni się niczym od tego, którego używa się podczas ekstrakcji zęba. W przypadku tego zabiegu można liczyć na ponad 99% powodzenie. Nie wiążę się on z żadnym większym ryzykiem. Proces gojenia wszczepu w większości przypadków kończy się pozytywnie, jednak może trwać od 3-6 miesięcy. Aby nie zakłócać tego procesu, pacjent musi szczególnie dbać o higienę jamy ustnej, tj. dokładnie szczotkować zęby, stosować płyny do płukania jamy ustnej i poddawać się co jakiś czas profesjonalnym zabiegom oczyszczania.

Centrum Stomatologiczne Trident zapewnia profesjonalną poradę co do odpowiedniego dla Ciebie rozwiązania implantologicznego. Uzyskasz wszelkie niezbędne informacje związane z postępowaniem po zabiegu, a co najważniejsze będziesz mógł poddać się bezbolesnemu leczeniu, które pozwoli Ci na zachowanie zdrowia całej jamy ustnej.

Comments are closed.

Zostaw numer telefonu. Oddzwonimy.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez "TRIDENT A. i T. Gryczka Sp. Jawna" z siedzibą w Jaworzu, ul. Zdrojowa 81 w celu kontaktu. Podanie danych jest dobrowolne. Każdy ma prawo dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania. Sprawdź naszą Klauzulę Informacyjną oraz Politykę Prywatności. - czyli jakie dane osobowe i w jakim celu zbieramy.